Rotatif Kredi

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Rotatif Kredi Nedir?

Rotatif kredi belirli teminat karşılığında bankaların firmalara açtığı limitler çerçevesinde kullandıkları kredi türüne denir. Rotatif Kredilerin faizine dönem sonu faizi de denir. Bunun sebebi bu kredinin faizinin Ocak-Mart dönemi için Mart ayı sonunda, Mart-Haziran dönemi için Haziran ayı sonunda, Haziran-Eylül dönemi için Eylül ayı sonunda ve Eylül-Aralık dönemi için Aralık ayı sonunda faiz ödemesi yapılır.

Rotatif kredi faizi hesaplaması ilgili dönem sonunda ödenir. Söz konusu kredi seyyal bir kredidir. Rotatif Kredinin vade sonu olmadığı için (İstisna durumlarda banka kredisini geri çağırabilir.) firmalar ihtiyaçları doğrultusunda kullanırlar. Böylece firmalarını kısa süreli fonlamış olurlar.

Dönem Sonu Faizi Hesaplama

Dönem sonu faizi hesaplaması yapmak hem vakit alan hem de bazı hesaplama teknikleri olan bir durumdur. Mevcut uygulamada firmalar rotatif kredi faizlerini hesaplayamadıkları için Bankaların kendilerinden talep ettiği tutarları ödemektedirler. Rotatif kredi faizi hesaplama işlemini mevcut sistemimiz sayesinde kolay bir şekilde gün gün hesaplayabilirsiniz. Dönem sonu faizini hesaplama vaktim yok diyorsanız hesap hareketlerini bize gönderin biz hesaplayalım.

Rotatif Kredi Hesaplama Tablosu?

Rotatif Kredi Hesaplama Tablosu Excel programında hesaplanamamaktadır.Valör,Tatil günleri,Tahsil olan çeklerin gününde  geri ödeme yapılmamasından kaynaklı ciddi farklar bulunmakta olup bizim Rotatif Kredi Hesaplama Tablomuz hatasız sonuç vermektedir.Üye olmak için tıklayın bölümünden üye olarak, bilgisayarınıza herhangi bir program yüklemeden internet üzerinden hesaplayarak çıktı alabilirsiniz.

*Keywords: Dönemsonu faizi, Rotatik Kredi Hesaplama Tablosu, Dönem sonu faizi hesaplama tablosu, rotatif kredi nedir?

Anasayfa | Hakkımızda Rotatif Kredi Nedir?  |  Neden Rotatif? | Rotatif Faiz Hesaplama | Sıkça Sorulan Sorular | Referanslar | Karikatürize | İletişim
Web Tasarımı Valid XHTML Coding Valid CSS 2.1